autorka bloga:
Agata Ziółkiewicz


kontakt piece_of_glass(at)gazeta.pl

follow on Bloglovin

Follow i_like_design's board photo on Pinterest.


Zawartość bloga: notki, wybór tematów, zdjęć jest moim wyborem i jako takie moim dziełem. Nie mam praw do zdjęć umieszczanych na blogu, ale zawsze wskazuję autora lub stronę pochodzenia.

Blog chroniony jest prawem autorskim.
Nie zgadzam się na kopiowanie i wykorzystywanie bloga
w internecie lub publikacjach drukowanych bez mojej zgody.
(Ustawa z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

Note.
I do not have any rights to the photos featured on this page.
All photos are credited to their rightful owners.


polska baza stron

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Blog > Komentarze do wpisu
Kate naturalnie

Peter Lindbergh fotografuje kobiety jak nikt inny. 
Są piękne, ale są też prawdziwe.

 

fot. Peter Lindbergh

Tę twarz znamy niemal do znudzenia, widzieliśmy ją setki tysięcy razy. Jedni uwielbiają, drudzy uważają za fenomen przeciętności. A jednak nikt nie pozostaje obojętny. W świecie mody jest ikoną, zdobiła wiele okładek, zrobiła mnóstwo sesji, edytoriali, reklam. I wydawać by się mogło, że niezwykle trudno będzie ją sfotografować inaczej niż ktokolwiek wcześniej.

Fotograf i modelka spotkali się nie pierwszy raz. Lindbergh fotografował już Kate Moss w początkach jej kariery. To były inne kadry, siłą rzeczy. 

W fotografii Lindbergha uwaga skupia się często na twarzy, oczach. Są równie ważne co celebrowana przezeń kobiecość, jej tajemnica, jego fascynacja.

 

 

 

 

 

fot. Peter Lindbergh

Dziś, w tych przedziwnych czasach, sensacją stają się zdjęcia bez (większej) ingerencji photoshopa. To dlatego wszyscy mówią o tych kadrach. Mówię i ja, choć powodem jest głównie podziw dla mistrza obiektywu. Co nie zmienia faktu, że kilka z kadrów tej czarno-białej sesji bardzo mi się podoba.  


 

 

fot. Peter Lindbergh

I like photo na facebooku - zapraszam.

wtorek, 13 stycznia 2015, piece_of_glass

Polecane wpisy

  • Recuenco na jesień

    Przerwy są potrzebne. Choćby po to by ponowne spotkania znów cieszyły. Czasem przerwy po prostu są. Z nich też składa się życie. A w życiu bywa różnie. fot. Eu

  • biała dama

    Mamy dziś Halloween.Jedni obchodzą, inni nie. Jedni święcie się oburzają, drudzy świetnie się bawią. A ja mam dla was Białą Damę i nawiedzoną sesję Tima Walkera

  • pani i pies

    Trwają spory czy pies upodabnia się do właściciela czy też może odwrotnie. Niezależnie od tego jak jest naprawdę, ciekawie jest takie zjawisko podglądać i samod

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: